Blog

15.08.2019

Jak działa BLIK?

Jak działa BLIK?
Czy wiesz czym jest BLIK? W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tej usłudze za sprawą zorganizowanej loterii, w której możesz wygrać nawet 100 000 złotych! BLIK to nowoczesna funkcja, która pozwala płacić za zakupy, wypłacać z bankomatu i dokonywać przelewów przy pomocy telefonu.
11.08.2019

Refinansowanie pożyczki

Refinansowanie pożyczki
Decydując się na pożyczkę każdy z nas musi się liczyć z tym, że być może wydarzy się coś, przez co nie będziemy mogli jej spłacić. Oczywiście takie myślenie jest bardzo pesymistyczne, jednak warto się zabezpieczyć na taką okoliczność. Życie lubi płatać figle, dlatego z dnia na dzień możemy się znajdować w skrajnie różnych sytuacjach. Nagły wydatek, naprawa samochodu, utrata pracy… to tylko niektóre z wielu możliwości. Wiele firm oferuje jednak usługę refinansowania pożyczki, która może być przydatna właśnie wtedy, gdy znajdziesz się w takiej sytuacji. Czy wiesz, na czym ona polega?
09.08.2019

Jak chronić się przed wyłudzeniem kredytu?

Jak chronić się przed wyłudzeniem kredytu?
Wyłudzenia kredytów to już nie są odosobnione przypadki, lecz coraz częściej zdarzające się sytuacje. O tym, że ktoś wziął kredyt lub pożyczkę na nasze dane dowiadujemy się najczęściej wtedy, gdy do drzwi puka nam komornik lub gdy sami mamy problemy z uzyskaniem kredytu… Czy można się ochronić przed atakiem złodziei?
07.08.2019

Czyszczenie historii kredytowej - czy to możliwe?

Czyszczenie historii kredytowej - czy to możliwe?
Dane zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej mają ogromne znaczenie w momencie, gdy zamierzasz ubiegać się o kredyt lub pożyczkę. Z dobrą historią kredytową możesz liczyć na korzystniejsze warunki, a nawet niższe oprocentowanie. Jeśli jednak zdarzyło Ci się kiedyś potknąć i nie spłacić czegoś w terminie możesz być pewien, że te dane również zapisuję się w Twojej historii kredytowej. Czy jest jakaś możliwość, aby taką historię usunąć, wyczyścić?
31.05.2019

Czy trzeba płacić podatek PCC, jeżeli pożyczasz od rodziny?

Czy trzeba płacić podatek PCC, jeżeli pożyczasz od rodziny?
Pożyczki od rodziny traktujemy często jako takie „poza kategoriami” – zgodnie z przekonaniem, że „wszystko zostaje w rodzinie”. Pożyczamy w końcu w swoim gronie, bez zbędnej papierologii i nie zastanawiamy się, czy wiąże się to z obowiązkiem zgłoszenia do Urzędu Skarbowego. Jest to oczywiście błędem. W tym artykule powiemy Ci o podatku PCC wszystko, czego jeszcze nie wiesz.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych za pośrednictwem serwisu kredytów konsumenckich w promocji „Promocja Pierwsza pożyczka do 1500zł z RRSO 0%” Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 0%. całkowita kwota pożyczki: 1500 PLN, oprocentowanie: stałe 0% rocznie, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 0 PLN, odsetki 0 PLN, całkowity koszt pożyczki: 0,00 PLN, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 1500 PLN. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.10.2018 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych za pośrednictwem serwisu kredytów konsumenckich dla kolejnej pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 1500 PLN, oprocentowanie stałe 0% rocznie, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 412.50 PLN, odsetki 0 PLN, całkowity koszt pożyczki: 412.50 PLN, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 1911.98 PLN. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1815.45% Kalkulacja została dokonana na dzień 15.11.2018 r.

Administratorem danych osobowych jest Adepto sp. z o. o., które świadczy usługi na rzecz Partnerów Adepto sp. z o. o. Adepto spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przetwarza dane osobowe tylko i wyłącznie w celach technicznych, oraz w celu podjęcia działań mających skutkować zawarciem umowy między Użytkownikiem a Partnerem Adepto sp. z o.o., oraz w celach marketingowych w wypadku wyrażenia przez użytkowników zgód wymaganych przez przepisy powszechnie obwiązującego prawa.

Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Katarzyna Sekuła, adres e-mail IOD@adepto.pl

Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w Polityce prywatności Adepto sp. z o. o.