Blog

11.08.2019

Refinansowanie pożyczki

Refinansowanie pożyczki
Decydując się na pożyczkę każdy z nas musi się liczyć z tym, że być może wydarzy się coś, przez co nie będziemy mogli jej spłacić. Oczywiście takie myślenie jest bardzo pesymistyczne, jednak warto się zabezpieczyć na taką okoliczność. Życie lubi płatać figle, dlatego z dnia na dzień możemy się znajdować w skrajnie różnych sytuacjach. Nagły wydatek, naprawa samochodu, utrata pracy… to tylko niektóre z wielu możliwości. Wiele firm oferuje jednak usługę refinansowania pożyczki, która może być przydatna właśnie wtedy, gdy znajdziesz się w takiej sytuacji. Czy wiesz, na czym ona polega?

Refinansowanie pożyczki – co to jest?

Refinansowanie pożyczki to nic innego jak pożyczka na spłatę pożyczki. Po zgłoszeniu chęci skorzystania z takiej opcji, pożyczkobiorca załatwia drugą pożyczkę od „zaprzyjaźnionej firmy pożyczkowej”. Kwota tej pożyczki zostaje przelana na konto pożyczkodawcy, u którego klient zalegał ze spłatą. Stara pożyczka zostaje zatem spłacona, a klient zostaje z nową pożyczką i nowym terminem spłaty.

Pożyczka refinansująca pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno wraz z wejściem w życie ustawy antylichwiarskiej. Dzięki temu, firmy pożyczkowe zamiast w nieskończoność odpłatnie przeciągać termin spłaty pożyczki, pomagają klientowi ją zrefinansować. To korzystny układ dla firm pożyczkowych: jedna ma spłacone zobowiązanie, a druga nowego klienta, ale czy aby na pewno klient zawsze wychodzi na tym dobrze?

Czy refinansowanie pożyczki jest opłacalne?

Pożyczka refinansująca jest zazwyczaj pożyczona na okres 30 dni. Z jednej strony daje to klientowi poczucie psychicznego „luzu”, bo zalegająca pożyczka została spłacona, z drugiej zaś oznacza to, że ma tylko 30 dni na spłatę nowej pożyczki, co też krótkim terminem. Koszty pożyczki refinansowanej mogą okazać się dla klienta wysokie. Do zapłaty ma w końcu nie tylko oprocentowanie z pierwszej pożyczki, ale też nowe oprocentowanie z pożyczki refinansującej.

Jak refinansować pożyczkę?

W celu refinansowanie pożyczki należy złożyć odpowiedni wniosek. W większości firm pożyczkowych robi się to za pomocą panelu klienta na stronie internetowej, dzięki czemu złożenie takiego wniosku trwa od kilku do kilkunastu minut. 

Zazwyczaj firmy pożyczkowe same szukają dla klienta pożyczki refinansującej, co też wiąże się dla klienta z udzieleniem zgody, by mogły działać w jego imieniu.

Refinansowanie pożyczki może się wiązać z wysokimi kosztami dla klienta, jednak warto rozważyć taką opcję w trudnej sytuacji. Gdy nie mamy możliwości spłaty kredyt, refinansowanie może pomóc nam uniknąć negatywnego wpisu do KRD lub BIK.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych za pośrednictwem serwisu kredytów konsumenckich w promocji „Promocja Pierwsza pożyczka do 1500zł z RRSO 0%” Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 0%. całkowita kwota pożyczki: 1500 PLN, oprocentowanie: stałe 0% rocznie, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 0 PLN, odsetki 0 PLN, całkowity koszt pożyczki: 0,00 PLN, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 1500 PLN. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.10.2018 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych za pośrednictwem serwisu kredytów konsumenckich dla kolejnej pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 1500 PLN, oprocentowanie stałe 0% rocznie, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 412.50 PLN, odsetki 0 PLN, całkowity koszt pożyczki: 412.50 PLN, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 1911.98 PLN. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 1815.45% Kalkulacja została dokonana na dzień 15.11.2018 r.

Administratorem danych osobowych jest Adepto sp. z o. o., które świadczy usługi na rzecz Partnerów Adepto sp. z o. o. Adepto spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przetwarza dane osobowe tylko i wyłącznie w celach technicznych, oraz w celu podjęcia działań mających skutkować zawarciem umowy między Użytkownikiem a Partnerem Adepto sp. z o.o., oraz w celach marketingowych w wypadku wyrażenia przez użytkowników zgód wymaganych przez przepisy powszechnie obwiązującego prawa.

Naszym Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Katarzyna Sekuła, adres e-mail IOD@adepto.pl

Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w Polityce prywatności Adepto sp. z o. o.